Jen přírodní materiály


 

Koňské žíně

kun2 Používají se ve výrobě textilií již od 9. století. Pro výrobu kvalitních matrací a vrchních matrací tzv. topperů  jsou jedním ze základních stavebních prvků především díky svým unikátním vlastnostem. Jedním z největších problémů masové produkce matrací je kondenzace vlhkosti. Každý z nás aniž by si to uvědomoval během spánku vypotí v průměru téměř 2dcl potu, který se se všemi negativními důsledky takového procesu hromadí uvnitř matrace. Koňské žíně dokáží efektivně odvádět vlhkost a zabraňují tak její kondenzaci uvnitř našich matrací. Zároveň se v závislosti na způsobu jejich uložení v matraci využívají k individuálnímu nastavení tvrdosti.

Kašmír (Kašmírská vlna)

kozaDo Evropy se Kašmír dostal na počátku 19. století a přes vysokou cenu, která desetinásobně převyšuje cenu ovčí vlny se díky svým vlastnostem stal nepostradatelnou součástí výroby luxusních textilií. Kašmír je jedno z nejjemnějších vláken, které je zároveň velmi lehké a teplé. Kašmír používaný v matracích a topperech Divian Dream je získáván  výhradně ručním vyčesáváním z podsady kašmírských a tibetských koz a řadí se mezi nejkvalitnější na světě.

Vlna

 

ovce

Vlněné tkaniny mají větší objem než jiné textilie díky čemuž má vlna specifické tepelně  izolační vlastnosti, přičemž izolace funguje obousměrně. Již Tuaregové a Beduíni používali vlněné oděvy pro ochranu před nadměrným teplem. Zajištění tepelné pohody je také základním úkolem ovčí vlny používané při ruční výrobě postelí Divian Dream. Z lékařského hlediska je navíc přírodní ovčí vlna klasifikována jako hypoalergenní materiál.

Neméně podstatnou vlastností ovčí vlny ceněnou právě v oblasti výroby oděvů a nábytku je  zejména ve srovnání s umělými materiály nízká rychlost šíření plamene a schopnost samozhášení.

Organická bavlna

bavlnaBavlna má vysokou nasákavost což je důvod proč je v rámci produkce lůžkovin stále jednou z dominantních surovin. Spolu s koňskými žíněmi přispívá k odvodu tělesné vlhkosti a v kombinaci s ovčí vlnou také k zajištění tepelné pohody. Produkce bavlny je velmi náchylná na napadení množstvím škůdců díky čemuž je masivní užití chemických přípravků běžnou součástí pěstitelských postupů. Společnost Divian Dream ve svých výrobcích používá výhradně organickou bavlnu, která je certifikována jako pěstovaná bez použití jakýchkoli syntetických chemikálií jako jsou hnojiva a pesticidy.   I díky tomu si v našich postelích můžete dopřát kvalitní spánek.

Damašek

stavDamašek je jednobarevná tkanina se vzorováním, jejíž jméno je odvozeno od syrského města Damašku, kde byl ve středověku vyráběn. V současnosti se k výrobě levných verzí damašku používá syntetické vlákno, v postelích Divian Dream však najdete belgický damašek vyráběný exkluzivně pro potřeby společnosti Divian Dream z vysoce kvalitní přírodní  příze.

Dřevo

borZáklady musí být bytelné. To platí jak o domech, tak o postelích. Pro konstrukci divanů Divian Dream naši mistři truhláři vybírají  borovicový masiv výhradně české provenience, který dobře dýchá, má vysokou pevnost a neobsahuje žádná lepidla.

Přírodní kaučuk

kaucukZákladem výroby přírodního kaučuku je surový kaučuk, který je získáván nařezáváním kůry stromů kaučukovníku brazilského. Podstatnou vlastností kaučuku, která jej předurčuje k použití při výrobě postelí a matrací je jeho schopnost se účinkem vnější síly deformovat a poté se vrátit do svého původního tvaru. V souladu s naší filosofií a vírou v pozitivní vliv čistě přírodních materiálů na naše zdraví a kvalitu spánku používáme při výrobě postelí Divian Dream výhradně čistě přírodní kaučuk.

Pružiny

pruzinyPružiny jsou tradičním materiálem používaných při výrobě postelí a matrací po staletí a ověřených našimi předky. Pro jejich použití v moderních postelích bylo třeba skloubit tradici s moderními technologickými postupy. My v Divian Dream používáme pružiny z nevodivých kovů o různých stupních tvrdosti, tloušťky a sklonu vinutí, které jsou ručně skládány do Vaší nové postele a matrace podle individualizovaného harmonogramu tak, aby Vám zaručily maximum komfortu při dosažení potřebné opory pro Vaše tělo během spánku. Pružiny také zajišťují jednu z nejdůležitějších funkcí pro skutečně zdravý spánek – dýchání postele. Fungují jako měch, který je Vaším tělem při spánku stlačen a po změně polohy Vašeho těla uvolněn, aby nasál nový čistý vzduch do Vaší matrace.