Péřové lůžkoviny


Polštáře a přikrývky

Zdravotně nezávadné péřové polštáře a přikrývky

Komfort, který Vám nabídnou jen přikrývky a polštáře z prachového peří si nyní mohou užívat také alergici a astmatici, a to bez obav z následných reakcí. Recept na výrobu zdravotně nezávadných lůžkovin z prachového peří je podložený současnými vědeckými výzkumy a je založen na praní a sušení vstupních materiálů při teplotě min. 100 stupňů C za použití ekologických pracích prostředků.
EX300

polstare_11

polstare_12

 

Z hlediska sterility, čistoty a hygieny pak veškeré námi nabízené výrobky vyhovují nárokům a požadavkům Evropské normy EN 12935.

Nomite – výrobek vhodný pro alergiky na domácí prach (kvalita splňuje kriteria mezinárodní normy PAS 1008)

Daunasan – náplň výrobku odpovídá mezinárodní normě EN 12935 („peří a prach-požadavky na hygienu a čistotu“)

 

 

EN-daunasan  en-nominate  en-3

Životnost až 30 let

Testy prokázaly, že prach a peří udržují teplo s minimálními ztrátami, a to i za velmi obtížných podmínek. Právě proto se peří hojně používá do výrobků pro extrémní podmínky, jako jsou spací pytle či bundy. Ložní péřové soupravy jsou navíc lehké, vzdušné, teplé, hygroskopické, trvanlivé a v podobě námi dodávaných výrobků také zdravotně nezávadné.

Plnivost peří způsobuje, že stlačené a namáhané peří po uvolnění tlaku opět získává svůj původní objem a tvar. Navíc peří, na rozdíl od ostatních přírodních materiálů, jako jsou například vlna a srst, neplstnatí. Prachové či péřové přikrývky a polštáře mají vynikající schopnost přizpůsobit se tvaru lidského těla a jeho pohybům. Obdivuhodná je také trvanlivost peří. Při běžném používání a opotřebovávání se životnost péřové soupravy pohybuje mezi 25 a 30 lety.

Výrobky plněné prachovým peřím jsou navíc svým optimálním teplotním a klimatickým vyvážením velmi nepříznivým prostředím pro roztoče, kteří jsou závislí na vlhkosti. Další ochranu pak nabízí tkanina sypku, která zabraňuje vniknutí roztočů do péřových výrobků.

Chrániče matrace

polstare_21
Exkluzivní materiál z jemně počesané bavlny. Vodoodpudivý shora, bílá barva, nešustivý, prodyšný, praní 90°C. Zdravotnický certifikát, OEKO TEX STANDARD